BODROGHALOM KÖZSÉG HIVATALOS HONLAPJA
BODROGHALOM.HU
Október 9.
Kerékpáron és futva versengtek Bodroghalom sportolni szerető fiataljai

Duatlont rendeztünk október 9-én Bodroghalomban, ahol az életkornak megfelelően különböző távokat kellett tejesíteniük az indulóknak kerékpáron és futva. 137 versenyző nevezett be a viadalra, amelyen gyermekek: óvodások és iskolások, illetve felnőttek: pedagógusok, szülők, valamint a község lakói indultak. A mezőny a Polgármesteri Hivatal előtti térről startolt el és ide is ért célba. A versenyt 9. alkalommal rendezte meg a Megyei
Triatlon Szövetség és a Bodroghalmi Gyermekszervezet (BOGYESZ), az önkormányzat, valamint az együttműködő partnerei. Idén több felnőtt indulója volt az eseménynek, az időjárás és a lelkesen buzdító szurkolók pedig jobb teljesítményre ösztökélték a résztvevőket.
Minden befutót almával, ivólével és péksüteménnyel vártak a célvonalnál a szervezők. A nyertesek pedig érmekkel, oklevelekkel és ajándékokkal térhettek haza. A nap legizgalmasabb eseménye a tombolasorsolás volt, amin minden versenyző saját rajtszámával vett részt.
A fődíjat, egy vadonatúj kerékpárt Vajda Boglárka nyerte meg, melyet egy Pest megyei vállalkozó ajánlott fel.
Jövőre a 10. jubileumi évfordulóját ünnepli a "lukai duatlon", akkor játékos vetélkedőkkel is kiegészül a népszerű községi sportesemény.